Profesní členění
Obrábění 2D
Obrábění 2D dílů již nemůže být jednodušší. V modulu 2D máte k dispozici velké množství 2D operací pro produktivní hrubování, kapsování a dokončení stěn. Samozřejmostí je použití různých typů nástrojů „úhlové, vyduté, čtvrtkové … “ pro obrábění rádius, sražení a obrábění otvorů.
Obrábění 3D
Stejně tak jako u 2D dílů je obrábění tvarově složitých dílů velmi rychlé a intuitivní. V HSMWorks máte na výběr mnoho funkcí pro progresivní hrubování a následné dohrubování oblastí, kam se předchozí nástroj nedostal. Každou operaci je možné použít jako zbytkovou na předchozí obrábění.
Obrábění 5D
V systému HSMWorks je možné obrábět i tvarové díly určené pro víceosá obráběcí centra. Příkladem mohou být lopatková kola a turbíny.
Kontrola obrábění
Pro ověření vygenerované dráhy nástroje máte v systému HSMWorks dvě možnosti. A to Simulaci obrábění bez zobrazení odebíraného materiálu a Verifikaci s odebíráním materiálu z definovaného polotovaru.
Výstupy z HSMWorks
Z každého CAM systému je nutné vygenerovat potřebné NC programy pro daný řídicí systém vašeho stroje. Také obsluha CNC potřebuje informace o souřadném systému a použitých nástrojích.



