SOLIDWORKS

SOLIDWORKS

  Plechové díly  Svařované konstrukce  Návrh forem   Import/Export   Velké sestavy  

 

Vaše nápady rychle do 3D

 

SOLIDWORKS je profesionální 3D CAD modelovací software, nabízející kompletní řešení pro Vaše návrhy. Pomocí jednoduchého intuitivního prostředí lze v SOLIDWORKS vytvářet velmi snadno jednotlivé modely, celé sestavy a technické výkresy. Pro maximální dosažení efektivity a snížení výrobních nákladů, lze pak u projektů lehce ověřit vyrobitelnost, zjistit chování při zatížení a mnoho dalšího.

 

 

 Pro lepší dostupnost je systém SOLIDWORKS rozdělen na několik úrovní. Podívejte se do tabulky, jaký je v nich rozdíl.

 

3D modelování dílů a sestavStandardProfessionalPremium
Výkresová dokumentace
Plechové díly
Svařované konstrukce
Reverzní inženýrství 
Automatizace procesů 
Visualizace 
Normalizované součásti 
Pevnostní analýzy  
Výpočet výrobních nákladů  
Trasování potrubí a elektrického vedení  
Import dat z CAD systému CATIA  

 

 

creative

 

Plechové díly

 

Navrhujte plechové díly rychle, snadno a efektivně pomocí systému SOLIDWORKS. Nástroje přímo zaměřené na tvorbu plechových dílů Vám umožní vytvářet modely ve velmi krátkém čase a s velkou přesností. Definujte si vlastní tabulku ohybů nebo k-faktor a použitím prvků pro plechové díly jednoduše vytvoříte Váš finální model. SOLIDWORKS sám vypočítá potřebný rozvin pro výrobu.

 

Svařované konstrukce

 

Použitím systému SOLIDWORKS zjednodušíte a zrychlíte návrh svařovaných konstrukcí, které jsou základem produktů v mnoha odvětvích. Pomocí připravených nebo vlastních profilů snadno vytvoříte konstrukci podle Vašich představ a kusovník s tabulkou přířezů, potřebné pro výrobu, jsou automaticky vygenerovány. SOLIDWORKS tak urychluje proces návrhu a zvyšuje produktivity bez navýšení úsilí.

 

  

Navrhování forem je komplexní proces vyžadující teoretické znalosti pro výrobu správné formy. SOLIDWORKS nabízí výhodu nástrojů určených k ověření správného návrhu formy, včetně kontroly podříznutých ploch, analýzy úkosů, kontrola tloušťky stěn a dalších. Můžete také použít SOLIDWORKS Plastics pro simulaci naplnění formy, určení nejlepšího umístění vtoku či ověření výskytu vzduchových bublin nebo propadů.

 

Import/Export

 

Při používání 3D konstrukčního programu se jistě setkáte s různými formáty CAD dat. V systému SOLIDWORKS můžete otevřít více než 30 různých formátů souborů a do více než 30 různých formátů je také možné data uložit. SOLIDWORKS podporuje přenosové formáty souborů typu STEP, IGES, STL, Parasolid a další. Pro 2D soubory pak DWG, DXF či PDF.

 

Importovat můžete data i z ostatních CAD programů, jako jsou soubory typu Inventor, Solid Edge, ProE či v grafické podobě Catia. Navíc díky funkci 3D Interconnect, obsažené již ve verzi SOLIDWORKS Standard, otevřete 3D data ostatních programů bez nutnosti překladu. Data tak máte stále propojena s výchozím souborem, lze je aktualizovat či přerušit propojení s původním souborem modelu. 3D Interconnect Vám nabízí nový způsob zpracování CAD dat a lze jej použít na formáty STEP, IGES a ACIS a dále formáty z CAD programů Autodesk® Inventor, Pro/ENGINEER®, Solid Edge®, Software NX™. Ve verzi SOLIDWORKS Premium otevřete navíc soubory CATIA® V5.

 

Velké sestavy

 

Zabýváte se návrhem sestav obsahující tisíce dílů? Pak jste již pravděpodobně narazili na limity Vašeho hardwaru nebo dokonce i softwaru. Velké sestavy spotřebovávají systémové prostředky jako je paměť, vytížení procesoru či grafické výpočty. Systém SOLIDWORKS obsahuje řadu nástrojů zaměřené na tvorbu velkých sestav. Díky těmto nástrojům snadno optimalizujete SOLIDWORKS a ten se tak stává jedním z nejvýkonnějších CAD systémů vhodný pro práci právě s velkými sestavami. Ať už je to režimu velkých sestav, kde nastavíte chování SOLIDWORKS tak, aby odezva při práci byla co nejlepší. Nebo pro zlepšení výkonu použijete nástroje jako vyhodnocení výkonnosti, přezkoumání velkého návrhu či nahrazení podsestav vícetělovými díly. Všechny tyto a další nástroje Vám umožní v systému SOLIDWORKS vytvořit rozsáhlé sestavy s velmi rychlou odezvou.

 

  Produktový list

 

Související produkty

 

 

 

 

Rychlý kontakt

3E Praha Engineering, a.s.
U Uranie 954/18
Praha 7, 170 00
Tel: 284 823 127
E-mail: info@3epraha.cz
IČ: 001 69 277
DIČ: CZ00169277
 

Odběr NOVINEK

spolehliva firma 2018 125